Van Damme ve Türkiye
              Ülkemize ilk kez 20 Mart 2001 yılında 2008 yılı olimpiyatlarının Türkiye’de yapılmasını desteklemek amacıyla British Airways’e ait bir uçakla saat 22.00’da Atatürk Havalimanı’na gelen ünlü aktör, daha sonra kendisine tahsis edilen limuzin ile kalacağı Maslak Princess Oteli’ne hareket etti.3 gün İstanbul’da kalan Van Damme bu süre içerisinde Bağcılar Olimpik Spor Tesisi’nin açılışını yaptı, show tv ana haber bültenine Reha MUHTAR’IN konuğu olarak canlı yayına katıldı.Hemen ardından Biri Bizi Gözetliyor yarışma proğramına yedek yarışmacı olarakta katılan Van Damme 23 Mart 2001 tarihinde Ülkemizden ayrıldı.
                Türkiye’ye ikinci kez Sınav filminin çekimleri için 19 Haziran2006 tarihinde THY’ye ait TK 1165 sefer sayılı uçağı ile Dubai’den Atatürk Havalimanı’na gelen Van Damme İstanbul’da 10 gün kaldı.Çekimlerin haricinde Yine Show tv ana haber bültenini seçen oyuncu Defne Samyeli’nin konuğu olmakla birlikte CNN TÜRK Kanalında Merva ULUSOY’un sorularını yanıtladı.
                 Ülkemize üçüncü kez 17 Ekim 2006 tarihinde Sınav Filminin galasına katılmak için babası Eugene VAN VARENGERG ile gelen Ünlü aktör 18 Ekim olan Doğum gününüde İstanbul’da kutladı.
                  Dördüncü kez Mısır'ın Başkenti Kahire'deki doğum günü kutlamalarının ardından 20 Ekim 2011 Perşembe gecesi ülkemize sürpriz bir ziyarette bulunan VAN DAMME ertesi sabah Tv 8 de yayınlanan Böyle Birşey varmı ve Show Tv'de yayınlanan Saba TÜMER ile bugün isimli proğramların canlı yayın konuğu oldu ve aynı gün akşam ülkemizden ayrıldı.
                  Türkiye'ye beşinci kez 17 EKİM 2014' te Antalya Altın Portak Film Festivali'nin Onur Konuğu olarak gelen Van Damme 17-20 Ekim Tarihleri arasında Antalya , 20-23 Ekim Tarihleri arasında Film Platosu çalışmaları için İstanbul'da Kalmıştır.
                   Jean-Claude Van Damme Ülkemizde kuracağı Fitness Center hakkında bazı bilgiler almak ve incelemelerde bulunmak için 17 Aralık 2017 Pazar günü altıncı kez Türkiye'ye geldi. İzmit'e giden Van Damme 22 Aralık Cuma günü Beyaz Show'da canlı yayına katıldıktan sonra 23 Aralık 2017 tarihinde Ülkemizden ayrıldı. 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret124528